Loading...

Zagadki przyszłości

O przyszłości może mówić każdy, jednak nikt tak naprawdę jej nie zna i nie jest w stanie rozwiązać wszystkich jej zagadek. Owszem, możemy przy wykorzystaniu różnego rodzaju metod naukowych wyprowadzać sądy dotyczące tego, co się stanie, jednak nigdy nie uzyskamy stuprocentowej pewności, że nasze przepowiednie się spełnią.

Są rzeczy mniej i bardziej prawdopodobne, jednak są również i takie, których praktycznie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jeśli założymy, że nie istnieje żadne inne poznanie poza rozumowym. Wszelkiej maści wróżbici opierają swoją działalność o założenie, że przyszłość można poznać przy pomocy metod nie mających nic wspólnego z nauką.

W dzisiejszych czasach chyba mało kto tak naprawdę wierzy we wróżby, co w niczym nie przeszkadza nam w czytaniu horoskopów, które znajdziemy na przykład w wielu kolorowych czasopismach. Czy jednak treści, które są tam zawarte bierzemy na poważnie i kierujemy się nimi podczas podejmowania konkretnych decyzji i działań? Raczej nie, bo byłoby to mało rozsądne.

Żyjemy w czasach, w których religia jest raczej w defensywie. To samo dotyczy wróżb – coraz mniej ludzi w nie wierzy, podczas gdy w przeszłości miały one zdecydowanie większe znaczenie dla społeczeństwa.

Dlatego też zagadki przyszłości staramy się rozwiązywać naukowymi i rozumowymi metodami, no bo w jakiś sposób musimy myśleć o tym, co się wydarzy i planować nasze życie. Jeśli chcemy nie tylko żyć dniem dzisiejszym, to po prostu musimy w jakimś stopniu przewidywać bieg wydarzeń.

naturalne świece zapachowe sojowe rolety zewnętrzne natynkowe Poznań