Loading...

Wybieramy dobre drewno konstrukcyjne

Odpowiednie drewno konstrukcyjne jest często podstawą solidnej konstrukcji budynku. To właśnie poszczególne właściwości takiego drewna powodują, że w zasadzie od dziesiątek lat stosuje się je przy budowaniu różnego rodzaju budynków.

Warto jednak wiedzieć, jak dobrać dobre drewno konstrukcyjne, aby móc z powodzeniem tworzyć konstrukcje budynku czy też szkielet dachowy. Tylko w ten sposób będziemy mieli bowiem pewność, że przez lata drewno będzie w jak najlepszym stanie spełniać swoją funkcję.

Wśród najbardziej popularnych gatunków, jakie wykorzystuje się przy stosowaniu drewna konstrukcyjnego mamy między innymi świerk, modrzew czy sosnę oraz jodłę. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się sosna, która zresztą bardzo często występuje także jako materiał budowlany wykorzystywany do innych zastosowań jak okładziny podłogowe.

Czym powinno się charakteryzować drewno konstrukcyjne?

Ale całkiem popularne są także drewna konstrukcyjne z modrzewiu czy świerku. W zależności od wyboru poszczególnego gatunku, powinniśmy mieć na uwadze to, że gatunki te mogą różnić się między sobą różnymi parametrami i właściwościami.

Na jakie właściwości powinniśmy natomiast zwrócić największą uwagę? Zdaniem ekspertów, są to przede wszystkim takie parametry jak twardość, odpowiednia wilgotność, ale również odporność na rozciąganie czy ściskanie. Warto przy tym pamiętać, że wybrane przez nas drewno po prostu musi spełniać pewne określone normy technologiczne, gdyż w przeciwnym razie nie będzie mogło stanowić solidnej podstawy dla budowy naszego domu.

W tym celu stworzono specjalne klasy, dzięki którym bardzo łatwo możemy określić, czym charakteryzuje się dane drewno konstrukcyjne i czy jest to dla nas dobry wybór.

gotowepodklucz.pl pompy do betonu warszawa www.wilhelmpluta.pl