Loading...

Wszystkiego po trochu

Jak wygląda dieta przeciętnego konsumenta żyjącego w kraju wysoko rozwiniętym? Zazwyczaj nie obfituje ona w żadne dietetyczne fajerwerki i generalnie nie jest ona podporządkowana jakimś specjalnym wytycznym. Większość z nas uwzględnia w swoim codziennym żywieniu zestaw podstawowych produktów, takich jak mięso, nabiał, warzywa i owoce.

Wielu z nas chętnie spożywa także produkty zbożowe i mączne, które w określonych sytuacjach mogą być szalenie pożywne i wskazane. Ogólnie rzecz biorąc, spożywamy wiele bardzo różnych produktów.

Taki brak myśli przewodniej w diecie jest powszechny, ale wcale nie musi być postrzegany jako problem. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że jedząc wedle takiego schematu zwykle jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkiego, co niezbędne, aby mógł on odpowiednio funkcjonować.

Oznacza to, że jedząc wszystko po trochu jesteśmy blisko diety zbilansowanej i nawet jeśli raz na jakiś czas pozwolimy sobie na puste kalorie, to nie będzie to ze szkodą dla naszego ciała. A to bardzo pozytywna informacja.

ocieplenie celulozą cena www.dwmorskieoko.pl