Loading...

W jakim celu zasłaniasz okno?

Rolety, firany, zasłony czy żaluzje. Przynajmniej jeden z tych produktów musi się znaleźć w każdym mieszkaniu. Wszyscy chcemy zasłaniać okna, jednak tak naprawdę mamy w tym różne cele. Warto zdać sobie z tego sprawę zanim zamówimy rolety czy zasłony. Nie musimy kupować takiej samej dekoracji okna jak sąsiad – być może on miał zupełnie inny powód, by zasłonić szybę.

Jakie cele warto wziąć pod uwagę? Najważniejszym celem jest często zachowanie intymności. Jeśli mieszkamy na parterze ruchliwej ulicy lub domy sąsiadów znajduje się blisko naszych okien, istnieje ryzyko, że ktoś podejrzy nas w sytuacji zdecydowanie zbyt prywatnej, byśmy sobie tego życzyli. Jeżeli więc stawiamy przede wszystkim na prywatność, możemy zainwestować w firany czy cienkie rolety. Wprawdzie ktoś wyjątkowo wścibski i tak mógłby dojrzeć, co dzieje się w pomieszczeniu lub zobaczyć zarys naszej sylwetki, gdy zapalone jest światło w pokoju. Jednak nie musimy się bać, że niechcący urządzimy pokaz dla przechodniów czy sąsiadów.

Oczywiście zawsze możemy też wybrać grubszą roletę lub zasłonę. Drugim celem jest często ograniczenie dopływu światła słonecznego. Tradycyjna roleta czy zasłona przepuszcza nieco światła i często to rozwiązanie jest optymalne. Możemy jednak również wybrać takie osłony, które posiadają specjalną powłokę odbijającą promienie. Wówczas zaciemnienie jest niemal całkowite.

Te ostatnie rozwiązania warto wybrać również wtedy, gdy celem wieszania osłony okna jest ochrona pomieszczenia przed przegrzaniem.

Okna4You