Loading...

Typowo męskie tematy

Zdaje się, że można wyróżnić typowo męskie pasje i zainteresowania. Oczywiście, takie rozróżnienie zawsze będzie miało charakter dość umowny, a odstępstwa od reguły pojawiać się będą co krok. Czasami trzeba jednak dokonać takiego podziału, żeby na przykład zredagować czasopismo poświęcone męskiej tematyce.

Z pewnością, w takim zestawieniu trzeba by umieścić motoryzację. Panowie mają chyba we krwi zainteresowanie samochodami i motocyklami. Ogólnie, interesuje ich technika i dlatego w męskich magazynach możemy znaleźć wiele materiałów poświęconych zarówno motoryzacji, jak i nowinkom technologicznym.

Wielu panów interesuje się również sportem. Niektórzy mężczyźni ograniczają się tylko do kibicowania, a inni starają się również być aktywni fizycznie. W prasie dla panów znaleźć można więc również i porady trenerów, i informacje o różnego rodzaju rozgrywkach.

Na koniec warto dodać, że czasopismach dla mężczyzn, paradoksalnie, całkiem sporo miejsca poświęca się kobietom i nie chodzi tutaj o zamieszczanie w nich kobiecych zdjęć.

Mieczysław Czechowicz