Loading...

Między prawdą a stereotypami

Na temat relacji Wschód-Zachód powstało bardzo wiele, często nieprawdziwych mitów, z którymi mieszkańcy obu regionów muszą sobie na co dzień radzić. Zwłaszcza, gdy przyjeżdżają tam turyści, których obraz wykreowany w wyobraźni zupełnie nie współgra z rzeczywistością.

Wyjeżdżając więc na wakacje, czy do pracy, z Zachodu na Wschód, czy odwrotnie, warto zasięgnąć informacji, popytać ludzi i zobaczyć, czego naprawdę można się spodziewać. Często jadąc do Azji ludzie spodziewają się widoku biedy, ubóstwa, czy przede wszystkim bardzo orientalnej kultury.

Jednak ludzie, przynajmniej w większych, azjatyckich miastach, nie różnią się wcale tak bardzo od Europejczyków, czy Amerykanów. Stereotypy jednak są niezwykle powszechne, na przykład w Stanach Zjednoczonych po ostatnio przeprowadzonej ankiecie można stwierdzić, że większość uważa wszystkich Azjatów za komputerowych geniuszy, introwertyków, pracoholików, doskonale nadający się do pracy w korporacjach; oczywiście, z pewnością można spotkać Azjatę o takich cechach, tam samo, jak Europejczyka, czy Amerykanina.

Warto więc dać szansę innej kulturze i spróbować samemu przełamać przykre stereotypy.

układ odpornościowy