Loading...

Jaki kolor zasłony?

Zasłony wciąż są chętnie stosowaną dekoracją okien. Pełnią zarówno funkcje użytkową, jak i estetyczną. W jednej i drugiej sprawdzają się świetnie. I to nie tylko w klasycznych aranżacjach, które zobaczymy w mieszkaniach naszych babć. Zasłony mogą z powodzeniem ozdobić również okno w mieszkaniu urządzonym w stylu modernistycznym.

Innymi słowy, zasłony są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, w dodatku możemy je połączyć zarówno z roletami, jak i firanami. Jak jednak dobrać kolor zasłony, by kompozycja była udana? Zasłony są dziś dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Znajdziemy zarówno jednokolorowe tkaniny w niemal wszystkich możliwych odcieniach, jak i zasłony pokryte interesującym deseniem. Jedne i drugie sprawdzą się dobrze w pomieszczeniach o innej estetyce. Dlatego już na początku musimy się zastanowić, jakiego efektu oczekujemy od gotowej aranżacji.

Czy pomieszczenie ma być pełne energii, „żywe”, ma dodawać nam sił? A może wręcz przeciwnie, aranżacja ma relaksować i stać się oazą spokoju pośrodku pędzącego wokół świata? Jeśli bliżej Ci do pierwszego podejścia, to wybierz zasłony, których barwa będzie wyraźnie kontrastować z pozostałymi elementami aranżacji. Możesz też postawić na zasłony pełne kolorowych wzorów. Jeżeli natomiast oczekujesz spokoju, szukaj raczej barwy zbliżonej do tego, co już prezentują umieszczone w pomieszczeniu elementy wystroju. Zasłony powinny być jedynie nieco jaśniejsze lub ciemniejsze. Nie wybieraj takiej samej barwy, by aranżacja nie stała się mdła.

https://beclever.eu/ http://kaflando.pl/ www.us.ostrowwlkp.pl