Loading...

„Gra w ciemno”

„Gra w ciemno” to teleturniej emitowany od trzynastego kwietnia 2005 roku. Program można było oglądać na antenie telewizji Polsat od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. W sumie nakręcono trzysta czterdzieści trzy odcinki tego teleturnieju. „Grę w ciemno” prowadził Krzysztof Ibisz, a producentem programu była Grupa ATM. Za reżyserię odpowiadał natomiast Okił Khamidow. Dwudziestego drugiego czerwca 2007 roku, z nieznanych przyczyn, zaprzestano realizacji kolejnych odcinków „Gry w ciemno”. Cechą charakterystyczną teleturnieju było to, że zawodnicy nie znali stawki, o którą walczyli. Tę wiedzę posiadał jednak prowadzący oraz telewidzowie. Gra rozpoczynała się od pytania eliminacyjnego, na które odpowiadało trzydziestu graczy.

W eliminacjach obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Uczestnik, który dostawał się do dalszej rozgrywki, wybierał następnie pięć kopert z różnymi sumami pieniędzy. W niektórych kopertach znajdowały się jednak również zera, a także -50% i -100%. Wygranie którejś z tych kopert skutkowało utratą ewentualnej wygranej lub jej części. W późniejszej edycji „Gry w ciemno” w kopertach pojawiły się także samochody. Po wyborze kopert zawodnik musiał odpowiedzieć na pięć pytań. Przy każdym z nich wybierał jednak kopertę, o którą chciał walczyć. Jeśli uczestnik odpowiedział na pytane poprawnie, wówczas koperta należała do niego. W przeciwnym wypadku kopertę należało zniszczyć.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, zawodnik mógł wygrane koperty (lub wszystkie z nich) odsprzedać prowadzącemu za wylicytowaną sumę pieniędzy.

www.fratiminoricalabria.org