Loading...

Gdzie szukać pomocy przy zaburzeniach odżywiania?

Osoby borykające się z chorobami związanymi z zaburzeniami odżywiania zazwyczaj unikają mówienia o swoich problemach, co sprawia, że mija sporo czasu, zanim rodzina i przyjaciele odkrywają, że coś jest nie tak. Nieleczone zaburzenia odżywiania mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu oraz silnej depresji.

Statystyki pokazują, że co dziesiąty przypadek nieleczonej anoreksji doprowadza do zgonu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby jak najszybciej uświadomić osobie chorej, dlaczego ważne jest podjęcie leczenia.

Gdzie należy szukać pomocy przy zaburzeniach odżywiania? Przede wszystkim wato się zorientować, czy w Twoim mieście działają poradnie specjalizujące się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Wtedy będziemy mieć dostęp do profesjonalnej pomocy ze strony lekarza oraz psychologa.

Jeśli nie ma w Twojej miejscowości takiej placówki, zgłoś się do poradni psychologicznej lub szkolnego psychologa, gdzie z pewnością uzyskasz dalsze informacje. Można także zadzwonić na infolinię, gdzie uzyskasz wsparcie psychologa i dowiesz się, gdzie możesz zgłosić się po pomoc w Twoim mieście.

Oknoplast