Loading...

„Gdzie jest Kłamczuch?”

„Gdzie jest Kłamczuch?” to polski teleturniej, oparty na amerykańskim formacie „Dirty Rotten Cheater”. Program nadawano w telewizji TV 4 od czwartego września 2008 roku. Prowadzącym teleturniej był Krzysztof Ibisz.

Oglądalność formatu „Gdzie jest Kłamczuch” wynosiła średnio 0,3 miliona widzów. W rozgrywce brało udział sześciu zawodników. Jednym z nich była jednak osoba, wcielająca się w rolę „Kłamczucha”.

Gra rozpoczynała się od tego, że każdy z zawodników otwierał swój pulpit i przekonywał, że nie jest „Kłamczuchem”. Program podzielony był na pięć rund, podczas których pojawiały się pytania, zadawane przez prowadzącego. Pytania miały jednak charakter bardziej żartobliwy, niż związany z konkretną dziedziną wiedzy.

Każde z nich było również wcześniej zadawane ankietowanym. Spośród odpowiedzi, wybierano osiem najpopularniejszych z nich. Za odpowiedź, która była najczęściej udzielana przez ankietowanych, gracz otrzymywał 250 zł, natomiast za tą najrzadziej wskazywaną – 2.

500 zł. Do finału przechodziło dwóch zawodników. Gracze musieli odpowiadać na pytania (w finale należało udzielać trzech odpowiedzi na zmianę z drugim uczestnikiem).

Gdy runda finałowa dobiegła końca, zawodnik miał wyznaczone piętnaście sekund, by przekonać publiczność, że nie jest „Kłamczuchem”. Po tym czasie publiczność głosowała na tego, kto ich zadaniem jest tytułowym „Kłamczuchem”. Zawodnik, dochodzący do finału, wygrywał pieniądze pod warunkiem, że „Kłamczuch” został zdemaskowany – w przeciwnym wypadku cała suma przechodziła na konto oszusta.

https://letsing.pl/artysci/t-love