Loading...

Dystans do wróżb

Przyszłość może nam przynieść praktycznie wszystko, ale jest nieodgadniona. Chyba naturalne jest to, że chcemy się czegoś o niej dowiedzieć, bo niepewność jutra bywa frustrująca. Jeśli człowiek miałby przekonanie, że w przyszłości będzie mu się żyło dobrze i spokojnie, to z pewnością byłby w lepszym nastroju.

Dużo gorzej czulibyśmy się wiedząc, że wkrótce spotka nas nieszczęście, ale przynajmniej moglibyśmy się na nie jakoś przygotować. Chyba właśnie z tych dwóch powodów tak często sięgamy po różnego rodzaju wróżby. Nie ma nic złego w czytaniu horoskopów czy też radzeniu się wróżbitów, jeśli tylko mamy do tego pewien dystans.

We wróżby można wierzyć bądź nie, jednak nigdy nie będziemy mieli pewności, że źródło, z którego czerpiemy takie informacje jest wiarygodne. Nawet jeśli założymy, że można jakoś przepowiedzieć przyszłość, to skąd mamy niby wiedzieć, kto takie rzeczy potrafi, a kto nie? Po prostu nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Zbytnie zawierzenie wróżbom może przynieść nam raczej negatywne rzeczy, chociaż istnieje również możliwość, że dzięki niej coś zyskamy.

Jeśli ktoś nam wywróży, że w najbliższym czasie na przykład osiągniemy jakiś sukces zawodowy, to możemy dzięki temu zacząć działać prężniej i faktycznie osiągnąć swój cel. Lepiej jednak skupiać się na ciężkiej pracy i konstruktywnych działaniach, a nie liczyć na jakiś dar od losu, bo kiedy nic od niego nie dostaniemy, możemy się nawet załamać. Konieczne zdaje się więc zachowanie pewnego dystansu do wszelkich rodzajów wróżb.

logopeda koszalin www.chirurgiaonkologiczna.org.pl www.zzg.zgora.pl