Loading...

Dieta dla wegetarianina

Rezygnacja z jedzenia zwierzęcego mięsa oznacza potrzebę ułożenia zbilansowanej, wegetariańskiej diety. Powinna być ona bogata w składniki zawierające sporo żelaza. Ponieważ na jego brak cierpi wielu wegetarian, a skutki tego mogą być bardzo niekorzystne. Jakie produkty powinny znaleźć się w lodówce i szafkach wegetarian? O kilku z nich przeczytasz poniżej.

Istotne składniki codziennego jadłospisu dla wege

Kupuj sporo zielonych warzyw. Brokuły i szpinak maja mnóstwo żelaza i będą w stanie zaspokoić Twój głód. Polecany jest także ser tofu.

Lepiej inwestować w ten o ostrym smaku niż neutralny, bowiem stanowi doskonałe połączenie z warzywami i jest mniej mdły. Soja powinna stać się najlepsza przyjaciółką w kuchni. To ona głownie zastępuje mięsne produkty. Można kupić nie tylko sos sojowy, ale także kotlety sojowe. Odpowiednio przyrządzone są bardzo smaczne! Kiwi w umiarkowanej ilości ma również prozdrowotne właściwości. Nadaje się idealnie do owsianki i jako zdrowa przekąska. Wszelkie ziarna i orzechy to kolejni sprzymierzeńcy w walce z obniżonym poziomem żelaza.

Nie można także zapomnieć o czerwonych burakach. Dostępne w sklepach jako surowe warzywa i gotowe sałatki są na wyciągniecie ręki. Życie bez mięsa ma swoje plusy i minusy. W trosce o swoje zdrowie osoby uwielbiające jego smak powinny minimum raz w tygodniu stosować wegetariański jadłospis. Pomoże on zachować prawidłowe funkcjonowanie wewnętrznej flory bakteryjnej jelit, które po spożyciu dużych ilości mięsa nie czują się zbyt dobrze. Chcąc odżywiać się prawidłowo warto skorzystać z porad dietetyka, który rozpisze dla wegetarianina lub wegetarianki odpowiednią i zbilansowaną dietę. Dzięki temu zyskamy 100% pewności, iż dostarczamy ciału wszystkich niezbędnych do życia składników.

https://klinika-trzezwosci.pl/nasza-oferta/detoks-alkoholowy www.elajablonska.pl