Loading...

Czy należy czyścić i dbać o drewniane kolejki?

Nawet jeśli dziecko bawi się jakąś zabawką, to i tak musimy się liczyć z tym, że prędzej czy później dojdzie do jej zabrudzenia czy zakurzenia. Jeśli taka zabawka jest plastikowa, to nie powinniśmy mieć problemów z jej wyczyszczeniem. Będziemy mogli ją włożyć pod strumień ciepłej wody, albo przetrzeć mokrą szmatką. Co jednak zrobić, jeśli nasze dziecko bawi się drewnianą kolejką? Czy o nią również powinniśmy dbać, czy ją również powinniśmy wycierać? Warto wiedzieć co zrobić, tak aby przypadkiem nie zniszczyć ulubionej zabawki naszego dziecka, bo może się wówczas okazać, że zacznie się ogromny problem.

To warto wiedzieć

Przede wszystkim warto wiedzieć, że dobrej jakości zabawki drewniane są bardzo wytrzymałe, a to oznacza, że nie powinniśmy mieć problemów z utrzymaniem ich w czystości.

Zazwyczaj wystarczy, że przetrzemy je suchą szmatką, bo wówczas będziemy w stanie ściągnąć z nich cały kurz. Dodatkowo jeszcze warto przy okazji sprawdzić czy nie pojawiły się żadne pęknięcia, ani odpryski, które mogłyby doprowadzić do zranienia dziecka. Jeśli jednak zabrudzenie jest większe, to może się okazać, że będziemy wówczas potrzebowali bardziej zdecydowanych działań.

Chusteczki nawilżone

Z jednej strony do mocniejszych zabrudzeń drewniane kolejki możemy wykorzystać nawilżoną szmatkę. Jeśli jednak obawiamy się, że zbyt mocno będzie ona nasączona i woda wniknie w drewno, to możemy wykorzystać tutaj nawilżone chusteczki.

One z pewnością świetnie poradzą sobie z każdym zabrudzeniem, a jednocześnie nie będziemy musieli się obawiać, że dojdzie do zniszczenia drewnianej kolejki. Nic takiego nie będzie miało miejsca, bo nie będziemy mieli tutaj wody. Jeśli kolejka ma swoje lata, to warto się również zastanowić nad jej odświeżeniem przez jej pomalowanie, albo chociaż polakierowanie. Wówczas nie tylko będzie się prezentowała jak nowa, ale również drewno będzie lepiej chronione przez zniszczeniem i kurzem. Warto zobaczyć w jaki sposób możemy zadbać o drewnianą kolejkę naszego dziecka, tak aby jak najdłużej można było z niej korzystać.

Może się wówczas okazać, że jeśli podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, to spokojnie z takiej kolejki będą mogły korzystać jeszcze kolejne pokolenia.

drewniane kolejki