Loading...

Czy mycie okien może być przyjemne?

Obowiązki domowe bardzo często wiążą się ze stresem i zdenerwowaniem. Mycie okien to jedna z czynności, której nienawidzi robić wielu z nas. Powodów jest niezliczenie wiele. Okazuje się wówczas, że umycie takich okien zajmuje bardzo długie godziny, a powstające smugi są źródłem rezygnacji. Często takie obowiązki jednak nie mogą być przeciągane miesiącami. Najczęściej myje się okna wtedy, gdy przychodzą święta wielkanocne.

Jest wtedy już dość ciepło, więc śmiało można wpuścić nieco powietrza do pomieszczenia. Problem jest zimą, choć najbardziej odważni i tego się nie boją. Czy mycie okien może być przyjemne? Tak, jeśli mowa o ostatecznych efektach. Tych idealnych nie da się jednak osiągnąć, nie mając pojęcia o podstawowych trikach i technikach. Oto najbardziej znane i działające:

  • Najważniejsze jest, aby odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały i preparaty, które pozwolą umyć okna. Są to: płyny do mycia szyb, miski, wiaderka, ręczniki papierowe i gazety.

    Przydadzą się również gąbki i ścierki (do bycia samych framug). Nie ma nic gorszego niż konieczność wyskoczenia do sklepu w trakcie wykonywania tej wymagającej czynności;

  • Warto jest dokładnie przemyśleć dzień i godzinę mycia okien. Nie warto robić tego, gdy słońce nadmiernie świeci, ponieważ może to oślepiać. Padający deszcz też nie pomoże – ciężej się pozbyć smug, a brud pojawi się ponownie po krótkim czasie po umyciu;
  • Najważniejszy jest dobry plan. Wiadomo, że ramy okienne to elementy, które szczególnie mocno narażone są na zabrudzenia. W pierwszej kolejności należy więc je myć, ponieważ, gdy brud spłynie na wypolerowane szyby – trzeba będzie je polerować jeszcze raz.

.

https://www.lamix.pl/pl/menu/120/reczniki-papierowe.html Montaż oczyszczalni ścieków drzwi tarasowe