Loading...

Co dają nam wróżby?

Z wróżbami i różnego rodzaju przepowiedniami bywa różnie – jedni w nie wierzą, a inni nie. Zdaje się jednak, że chyba każdy z nas lubi sobie czasem postawić pasjansa czy też przeczytać horoskop, chociaż niby nie przykłada do tego większej wagi. Zastanówmy się jednak, co tak naprawdę mogą dać nam wróżby? Z pewnością, mogą one dać nam nadzieję na lepszą przyszłość. Jeśli na przykład jesteśmy samotni, a w horoskopie przeczytamy, że w najbliższej przyszłości spotkamy miłość swojego życia, to taka informacja może podziałać na nas pozytywnie.

Problem pojawi się jednak wtedy, kiedy jednak tej miłości nie znajdziemy – wówczas możemy się nawet załamać. Wróżby mogą również zmotywować nas do podjęcia nieprzemyślanych działań. Osoby, które przykładowo grają na giełdzie i dowiedzą się od wróżki, że w danym miesiącu będzie sprzyjało im szczęście, mogą zdecydować się na ryzykowne posunięcia i w konsekwencji stracić duże pieniądze. Jeśli wróżba jest niepomyślna, to przesądne osoby mogą zacząć się bać albo po prostu się zasmucą.

Życie w strachu nie jest niczym przyjemnym, podobnie zresztą jak kiepski humor. Takie działanie wróżb jest więc wybitnie negatywne. Czasami mówi się o samospełniających się przepowiedniach. Chodzi tutaj o sytuację, w której człowiek uwierzy we wróżbę i potem podświadomie albo nawet świadomie działa tak, żeby się ona spełniła.

Można to w pewien sposób nazwać dodatkową motywacją, jeśli oczywiście karty przepowiedzą nam coś pozytywnego. Jeśli jednak jest to coś złego, to możemy sami sprowokować jakieś nieszczęście.

szczepienia stomatologia www.ccsupport.pl