Loading...

Ciągnik rolniczy

Najnowocześniejsze ciągniki rolnicze zaskakują swoim wyposażeniem i komfortem jazdy. Odczucia z prowadzenia takiej maszyny są do porównania z jazdą samochodem dobrej marki.

Kabina takiego ciągnika naszprycowana jest technologią, komputerami i nie przypomina miejsca w kabinie traktoru, który znamy z dzieciństwa. Do dyspozycji oprócz systemów do pracy zostało oddane wiele użytecznych i umilających pracę gadżetów.

Wielu rolników, mających możliwość zakupu podobnych maszyn korzysta już z najnowocześniejszych rozwiązań specjalistów z branży. Nowoczesne ciągniki są wyposażone w mocne silniki, zazwyczaj dieslowskie i mają dużą moc, co pozwala ważącemu kilkanaście ton olbrzymowi pracować z ciężkimi i długimi maszynami.

Połączenie systemów satelitarnych i elektronicznych nadzorów większości urządzeń ciągnika umożliwia nawet zdalne kierowanie nim z domu za pomocą komputera. Według przepisów traktorzysta musi znajdować się w kabinie ciągnika podczas jego pracy, ale producenci tych maszyn już mają w zanadrzu pomysły i rozwiązania, które w przyszłości mogą rolnika zastąpić.

Ekonom MM 72 WP